Menu

O nás

Anocote Limited CR o. s. je součástí britské společnosti Anochrome Group, která se zabývá širokou škálou povrchových úprav kovů. Anglická společnost byla založena v r. 1946 a jako první začala nabízet neelektrolytické zinkování pomocí zinkových mikrolamel na území UK. Společnost Anocote Limited CR o. s. byla založena v r. 2004 v Hradci Králové, jako šestá firma patřící do anglické skupiny Anochrome Group. Firma sídlí v bývalém areálu ČKD Plotiště nad Labem, který po letech začíná znovu ožívat a do budoucna se počítá s tím, že by mohl být významným průmyslovým parkem.
V době, kdy firma zahajovala svou výrobu v Hradci Králové, nabízela pouze jednu povrchovou úpravu Dacromet. Nyní se její produkce rozšířila na všechny typy mikrolamelárních zinkových povlaků (Zinc Flake Coatings – FlZn.) Dacromet se stal nyní už jen okrajovou záležitostí a místo něj Anocote Limited získala licenční povolení na potahy všech čtyř hlavních evropských i světových barev FlZn, kterými jsou Magni Europe, NOF Metal Coatings, Doerken MKS a Atotech.
Kromě zmíněných povrchových úprav firma nabízí i mechanické a chemické zajištění závitových spojů, které poskytují vysokou odolnost proti samovolnému uvolnění šroubů. Použité materiály vykazují velmi dobré těsnící vlastnosti a nepropouštějí většinu běžných chemických látek, mj. vodu, oleje, maziva apod.
Povrchové úpravy, které firma produkuje, jsou používány ve stavebnictví, železniční dopravě, leteckém, automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, atd. V současné době roste především automobilový průmysl a s ním i nároky jednotlivých výrobců. Automobilky požadují vedle antikorozní odolnosti ještě další vylepšující vlastnosti povrchů. Od nich přicházejí požadavky na zajištění koeficientů tření, na zvýšenou odolnost proti otěru nebo barevné odlišení dílů. Za tímto účelem byly vyvinuty různé varianty vrchních nátěrů (top coats). Firma Anocote se snaží vyjít vstříc těmto požadavkům, proto nabízí kompletní služby v oblasti vrchních nátěrů a je schopná zajistit téměř všechny požadavky na povrchy FlZn.
Výhodou FlZn proti elektrolyticky nanášeným povlakům je to, že pevnostní šrouby nepodléhají efektu vodíkové křehkosti a antikorozní odolnost odpovídá vysokým požadavkům specifikací automobilového průmyslu.
Anocote Ltd. ČR používá metodu antikorozního ochranného povrchu kovů hromadnou metodou Dip Spin. Tato linka nové generace minimalizuje problém tzv. recess fill, tedy zalévaní hlaviček u imbusů a slepování plochých dílů. Linka Dip Spin na nanášení barev byla spuštěna v roce 2005 po ukončení schvalovacích procesů vlivu na životní prostředí. Firma také pravidelně dbá na pravidla ochrany životního prostředí se všemi zákonnými pravidly a předpisy.
Kvalita výroby je zajištěna podle certifikace IATF 16949:2016. Firma poskytuje 100% garanci, že u pevnostních šroubů a pružin, na které se protikorozní ochrana aplikuje, nedochází k vodíkové křehkosti. U výrobků je zaručená vysoká antikorozní odolnost 720-1000 NSS a dle požadavků i vyšší.
Jako dárek ke svému 10. výročí si firma pořídila výrobní linku k ručnímu stříkání dílů, kterým rozšířila dosavadní produkci a tím poskytuje svým dodavatelům větší rozsah nabízených produktů v nejlepší možné kvalitě. Velkou výhodou firmy jsou i dostupné ceny, relativně krátká dodací lhůta a individuální přístup k požadavkům zákazníka.

Lze tedy říct, že díky všem, kdo od samého počátku až dodnes usilují o nejlepší možnou kvalitu produktů a službu svým zákazníkům, má firma Anocote Limited CR o.s. velký potenciál růst i do budoucna.
ANOCOTE LIMITED, Czech Republic branch, organizační složka,
DIČ: CZ 26760789, IČ: 26760789 zapsaná v Obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou A 11378.