Menu

Reaktivní lepidla pro jištění závitových spojů

Firma Anocote nabízí širokou škálu reaktivních a nereaktivních jistících a těsnících systémů. Tyto systémy zajistí utěsnění a zajištění šroubového spoje proti samovolnému povolení, při pracovním tlaku a teplotě. Aplikace dle DIN 267-27, nebo přání zákazníka.
Tyto systémy, dále jen lepidla, zahrnují dva možné způsoby aplikace, předem aplikované nebo aplikované na místě. Firma Anocote se zaměřuje na předem aplikované zajištění závitových spojů.
Tyto lepidla nabízejí nižší krouticí moment než jiné běžné druhy zajišťovacích systémů. Kromě toho zajišťují vysoký povolovací moment, a to díky pevnému skupenství a adhezi, kterou lepidlo dosáhne po úplném vytvrzení.
Předem aplikována lepidla jsou obvykle anaerobní nebo dvousložkové, s materiálem umístěným v pruhu kolem závitů, suché na dotek. Když je upevňovací prvek otáčen proti svému protikusu, kapsle lepidla se protrhne, uvolní materiál uvnitř a kolem stran závitu, následně vytvrdne a vytvoří zajišťovací vazbu. Vzhledem k tomu, že lepidlo je aplikováno dopředu, montážní doba těchto spojovacích dílů je podstatně menší než při aplikování lepidla přímo na místě konečného určení. Navíc je i spojení více konzistentní.
Opětovné použití předem aplikovaného chemického závitového jištění se nedoporučuje, protože další zajištění závisí na množství opakovaně použitelného lepidla, které zůstalo na šroubu po první instalaci.
Anocote nabízí širokou škálu reaktivních zajišťovacích lepidel, mezi které patří precote® 85, 80 a 30, 3M ™ Scotch Grip® 2353 a 2510. Každý z těchto materiálů má jiné kombinace vlastností, těsnicí schopnosti a teplotní rozsah v takovém rozmezí, aby vyhovovaly současným automobilovým specifikacím, jakými jsou např. WX200 a WX201, stejně jako Perkins, CAT, Jaguar Land Rover a další.
Chápeme, že požadavky zákazníků na závitové jištění někdy vyžadují řešení přímo na míru. V případě dotazů nás můžete kontaktovat emailem a své individuální požadavky probrat s našim odborníkem. Rádi vám pošleme emailem další informace o závitových tmelech, které máme k dispozici, případně můžete zavolat na tel. +420 495 221 331.
Precote je registrovaná obchodní značka firmy omniTECHNIK Mikroverkapselungs GmbH. Scotch-grip je registrovaná obchodní značka 3M Company.